Lakier koloryzujący
Start 9 Impregnacja wyrobów 9 Lakier koloryzujący

Lakier koloryzujący jest mieszaniną lakieru z pigmentem i służy do odświeżenia wyglądu elementów brukowych oraz galanterii betonowej. Nadaje się do malowania kostek brukowych, krawężników, ogrodzeń, palisad itp. nadając im świeży i jednolity kolor. Silnie rekomendowane jest stosowanie impregnatu koloryzującego w tym samym kolorze co impregnowany element. Impregnat należy nanosić wyłącznie na chłonne powierzchnie.

SPOSÓB DZIAŁANIA

Impregnat tworzy na powierzchni betonu cienką, nieprzepuszczalną warstwę. Stanowi fizyczną barierę dla cieczy i tłuszczy, oraz znacznie ułatwia czyszczenie powierzchni. Lekko nabłyszcza powierzchnię, przez co osiągany jest efekt mokrego betonu.

APLIKACJA

Impregnowaną powierzchnię betonu należy oczyścić oraz usunąć z niej wszelkie zabrudzenia fizyczne (pyły, liście itp. zanieczyszczenia). Ze względu na segregację produktu należy go intensywnie wymieszać przed aplikacją oraz robić to regularnie podczas procesu nanoszenia na powierzchnię (mocno wstrząsać pojemnikiem z mieszaniną). Produkt należy aplikować na suchą powierzchnię za pomocą pędzla, wałka lub opryskiwacza dbając przy tym o właściwą wentylację oraz odpowiednie środki ochrony własnej. Nie dopuścić do wdychania preparatu.

Preparatu nie należy stosować w przypadku mocnego nasłonecznienia (temperatura powyżej 25ºC), silnego wiatru, opadów atmosferycznych (także w przypadku spodziewanych opadów w ciągu kilku godzin po nałożeniu preparatu) lub niskich temperatur (poniżej 10ºC).

Ostrożne użytkowanie nawierzchni może nastąpić po wyschnięciu preparatu (kilka godzin), ruch kołowy po jego całkowitym utwardzeniu (24h). Używane do nanoszenia narzędzia należy umyć bezpośrednio po ukończonej pracy za pomocą wody.

DOZOWANIE

W zależności od porowatości powierzchni impregnowanej 100-300g/m2.

Przed zastosowaniem zalecamy wykonanie próby w mało widocznym miejscu. Należy zapoznać się z kartą bezpieczeństwa produktu oraz stosować się do zaleceń dotyczących środków ochrony osobistej.