Impregnat do kostki
Start 9 Impregnacja wyrobów 9 Impregnat do kostki

Impregnat do kostki jest bardzo skutecznym i bezpiecznym impregnatem. Wnika w pory betonu tworząc trwałą, niewidoczną warstwę hydrofobową.

Zalecany jest w każdym etapie życia kostki brukowej – impregnację można odnawiać co 2-3 lata.

SPOSÓB DZIAŁANIA

Chroni przed zabrudzeniami cieczami, w tym spożywczymi (kawa, wino) i jest odporny na działanie czynników atmosferycznych. Impregnat nie nabłyszcza i nie powoduje zmiany zabarwienia elementów. Poprawia nasiąkliwość powierzchni, przez co ogranicza porost glonów oraz zwiększa jej odporność na warunki atmosferyczne (mróz). W początkowym okresie po naniesieniu pojawia się efekt perlenia wody, w późniejszym okresie zanika on wskutek zapylenia, przetarcia oraz zanieczyszczenia powierzchni. Jest przepuszczalny dla pary wodnej, nie zamyka trwale struktury betonu.

APLIKACJA

Impregnowana powierzchnia musi być sucha, czysta i nasiąkliwa. Impregnat należy nanosić wałkiem, pędzlem lub natryskowo zapewniając sobie dobrą wentylację oraz niezbędne środki ochrony osobistej. Nie dopuścić do wdychania preparatu. Podczas aplikacji unikać bezpośredniego nasłonecznienia oraz odpadów deszczu (w trakcie oraz bezpośrednio po aplikacji środka). Nawierzchnię można użytkować bezpośrednio po wyschnięciu preparatu. Używane do nanoszenia narzędzia należy umyć bezpośrednio po ukończonej pracy za pomocą wody.

DOZOWANIE

W zależności od porowatości powierzchni impregnowanej 100-300g/m2.

Należy zapoznać się z kartą bezpieczeństwa produktu oraz stosować się do zaleceń dotyczących środków ochrony osobistej.