Impregnat do kostki PREMIUM
Start 9 Impregnacja wyrobów 9 Impregnat do kostki PREMIUM

Impregnat do kostki PREMIUM to szybkoschnący, głęboko penetrujący impregnat nie zawierający rozpuszczalnika. Wnika w pory betonu tworząc trwałą warstwę hydro- oraz oleofobową. Jego unikalny skład pozwala na jednoczesne odświeżenie oraz pogłębienie kolorystyki impregnowanego elementu.

SPOSÓB DZIAŁANIA

Chroni przed zabrudzeniami cieczami oraz olejami. Jest odporny na działanie czynników atmosferycznych. Nie nadaje powierzchni betonu wrażenia sztuczności przy jednoczesnym zintensyfikowaniu kolorystyki. Jest przepuszczalny dla pary wodnej, nie zamyka trwale struktury betonu jednocześnie nie dopuszczając wody do jego struktury. Poprawia nasiąkliwość powierzchni, przez co ogranicza porost glonów oraz zwiększa jej odporność na warunki atmosferyczne (mróz).

APLIKACJA

Impregnowana powierzchnia musi być sucha, czysta i nasiąkliwa. Przed naniesieniem impregnatu zaleca się dokładnie umyć powierzchnię myjką ciśnieniową. Impregnat należy nanosić wałkiem, pędzlem lub natryskowo zapewniając sobie dobrą wentylację oraz niezbędne środki ochrony osobistej (maseczka, rękawice i okulary ochronne). Nie dopuścić do wdychania preparatu. Zalecane jest jednokrotne nanoszenie preparatu, jednakże w przypadku gdy impregnat miałby być nanoszony w kilku warstwach nie wolno dopuścić do wyschnięcia naniesionego impregnatu przed naniesieniem kolejnej warstwy. Impregnat dostarczany jest w formie gotowej do użycia, nie należy go rozcieńczać. Aplikację należy przeprowadzać przy temperaturze wyższej niż 10 st. C. Podczas aplikacji unikać bezpośredniego nasłonecznienia, odpadów deszczu (w trakcie oraz bezpośrednio po aplikacji środka) oraz silnego wiatru. Nawierzchnię można użytkować bezpośrednio po wyschnięciu preparatu. Używane do nanoszenia narzędzia należy umyć bezpośrednio po ukończonej pracy za pomocą wody.

DOZOWANIE

W zależności od porowatości powierzchni impregnowanej 50-250g/m2.

Należy zapoznać się z kartą bezpieczeństwa produktu oraz stosować się do zaleceń dotyczących środków ochrony osobistej.