Lakier do galanterii
Start 9 Impregnacja wyrobów 9 Lakier do galanterii

Lakier do galanterii to produkt akrylowy zalecany głownie do zabezpieczania murków oraz ogrodzeń, a w szczególności do powierzchni łupanych. Znakomicie znajduje zastosowanie również w przypadku zastosowania go w galanterii betonowej takiej jak palisady, stopnie schodowe czy gazony. Nadaje się również do zabezpieczania powierzchni elementów brukowych, pod warunkiem zapewnienia właściwej przepuszczalności podbudowy. W przypadku impregnacji elementów brukowych nie należy go stosować w przypadku elementów ułożonych na terenach o zwiększonej wilgotności gleby.

SPOSÓB DZIAŁANIA

Lakier tworzy na powierzchni betonu cienką, nieprzepuszczalną warstwę. Stanowi fizyczną barierę dla cieczy i tłuszczy, oraz znacznie ułatwia czyszczenie powierzchni. Lekko nabłyszcza powierzchnię, przez co osiągany jest efekt mokrego betonu oraz zintensyfikowanie kolorystyki elementów (zwłaszcza ciemnych).

APLIKACJA

Impregnowaną powierzchnię betonu należy oczyścić oraz usunąć z niej wszelkie zabrudzenia fizyczne (pyły, liście itp. zanieczyszczenia). Produkt należy aplikować na suchą powierzchnię za pomocą pędzla, wałka lub opryskiwacza dbając przy tym o właściwą wentylację oraz odpowiednie środki ochrony własnej. Nie dopuścić do wdychania preparatu.

Preparatu nie należy stosować w przypadku mocnego nasłonecznienia (temperatura powyżej 25ºC), silnego wiatru, opadów atmosferycznych (także w przypadku spodziewanych opadów w ciągu kilku godzin po nałożeniu preparatu) lub niskich temperatur (poniżej 10ºC).

Ostrożne użytkowanie nawierzchni może nastąpić po wyschnięciu preparatu (kilka godzin), ruch kołowy po jego całkowitym utwardzeniu (24h). Używane do nanoszenia narzędzia należy umyć bezpośrednio po ukończonej pracy za pomocą wody.

UWAGA: W przypadku nie usunięcia z powierzchni wykwitów lub innych zabrudzeń wpływających na estetykę wyrobu, po naniesieniu środka zostaną one utrwalone.

DOZOWANIE

W zależności od porowatości powierzchni impregnowanej 150-300g/m2.

Przed zastosowaniem zalecamy wykonanie próby w mało widocznym miejscu. Należy zapoznać się z kartą bezpieczeństwa produktu oraz stosować się do zaleceń dotyczących środków ochrony osobistej.