Inne zabrudzenia

Plamy olejowe

Zabrudzenia olejami są stosunkowo ciężkimi do usunięcia. Z tego względu zalecane jest usuwanie tylko pojedynczych plam. W przypadku dużych plam olejowych warto rozważyć wymianę pojedynczych kostek. należy zwrócić uwagę czy dane zabrudzenie jest świeże, czy plama już zdążyła mocno wchłonąć w strukturę betonu. Zabrudzenia świeże możemy spróbować usunąć za pomocą ciepłej mieszaniny wody i płynu do mycia naczyń, polewając plamę i po chwili wycierając ją ręcznikiem papierowym. Jest to żmudny proces, choć w niektórych przypadkach skuteczny. Jeżeli plamy nie dają się usunąć tym sposobem, zalecamy sięgnięcia po specjalistyczną chemię do usuwania takich plam. Środek taki wraz z wskazówkami dotyczącymi jego użycia dostana Państwo w siedzibie naszej firmy.

Plamy z rdzy

W przypadku występowania plam lub rdzawych przebarwień z rdzy należy użyć specjalistycznych środków dedykowanych do ich usuwania. Niestety plamy takie ciężko skutecznie usunąć powszechnie dostępnymi środkami czyszczącymi. Firma Stylbruk posiada w swojej ofercie środki dedykowane do usuwania tego typu zanieczyszczeń. Należy zwrócić uwagę iż skuteczność usuwania takich plam zależy w dużej mierze od głębokości penetracji zanieczyszczeń w betonie.

Zabrudzenia ziemią

Zabrudzenia ziemią wbrew pozorom mogą być zabrudzeniami trwałymi lub bardzo trudno usuwalnymi. Ziemia może być nośnikiem wielu rodzajów substancji, które potrafią wniknąć w strukturę betonu i zmienić jego zabarwienie. Z tego też względu ciężko jest polecić konkretny środek, który gwarantowałby doprowadzenie nawierzchni do stanu pierwotnego. W przypadku zabrudzeń ziemią zalecamy wstępne czyszczenie za pomocą myjki ciśnieniowej z detergentem i dodatkowo wyszczotkowanie zabrudzonej nawierzchni.

W przypadku zabrudzeń trudno usuwalnych lub innych niż wyżej wymienione zachęcamy do kontaktu z nami celem zidentyfikowania problemu i próby jego rozwiązania.